# افزودن آگهی
#
#

برترین مشاوران املاک را در شهر بندر عباس از ما بخواهید

جنوا نیازمند کتابخانه ای جدید

به بهانه مسابقه معماری و طراحی برای کتابخانه ی جدید دانشگاه شهر جنوا می خواهیم با این دانشگاه و شهر بیشتر آشنا شویم.

  • 23 بهمن 1397
  • #
  • (0)#
جنوا نیازمند کتابخانه ای جدید

کتابخانه ی جدید دانشگاه جنوا ایتالیا

به بهانه مسابقه معماری و طراحی برای کتابخانه ی جدید دانشگاه شهر جنوا می خواهیم با این دانشگاه و شهر بیشتر آشنا شویم.
مسابقه معماری و طراحی کتابخانه ای برای آینده، رقابتی برای ایجاد یک فضای آموزشی است که باید به طور اختصاصی برای دانشگاه جنوا ایتالیا ارایه بشود. طراحان و معماران بایستی با تحلیل و ابدا روحی جدید، و در نظر گرفتن ویژگی های آینده نگرانه، مکانی را با هدف یادگیری و گسترش دانش عرضه دارند. جایزه مسابقه مبلغی معادل 15 هزار یورو می باشد که این مبلغ بین رتبه های اول تا سوم مسابقه تقسیم خواهد شد. یکی از ویژگی های شاخص این رقابت، وجود هیئت داوران سرشناس آن می باشد که از گروه های معماری سرشناسی انتخاب شده اند. بییایید با دانشگاه و شهر جنوا کمی آشنا شویم. جنوا شهری بندری در کرانه شمالی مدیترانه و شمال غربی ایتالیا در نزدیکی مرز فرانسه است. باشگاه فوتبال جنوا دراین شهر قراردارد.

Genoa needs a new library

جنوا مرکز استان جنوا در شمال غرب ایتالیا در ناحیه لیگوریا و بندری کنار خلیج جنوا در قسمتی از دریای لیگوریا است و جمعیت آن در حدود ۶۱۰٬۰۰۰ نفر است. شهر کنار یک لنگرگاه طبیعی و در پای گذرگاهی در غرب رشته کوه‌های آپنینه واقع شده.مردم جنوا عمدتاً به گویش جنوایی صحبت می‌کنند.در این شهر اماکن گردشگری زیادی وجود دارد. امکانات این بندر که در جنگ جهانی دوم خسارات بسیاری دید، توسعه یافته و مدرن شده‌است. کشتی‌سازی صنعت اصلی جنوا است. محصولات آهنی و فولادی، قطعات موتور و اتومبیل، وسایل منجمدسازی، جنگ افزار، شیمیایی، صابون و پردازش محصولات کشاورزی از دیگر صنایع مهم این شهر است.
صنایع و مناطق مسکونی در شرق و غرب روی تپه‌ها به موازات ساحل و پشت بندر قدیمی توسعه پیدا کرده‌اند. در میان شهر کلیسای سبک گوتیک رومی سن دوناتو متعلق به قرون ۱۲ و ۱۳ قرار دارد و جلوی لنگرگاه ساختمان پلازو سن جورجو قرار دارد که در قرن ۱۴ ساخته شده‌است.

Genoa needs a new library

دانشگاه جنوا ایتالیا یکی از بزرگترین دانشگاه های ایتالیاست که در شهر بندری جنوا در کرانه ی شمالی مدیترانه و شمال غربی ایتالیا در نزدیکی مرز فرانسه واقع شده است. این دانشگاه در سال  1481 میلادی تاسیس شده است و از سال 2005 تاکنون همکاری قوی ای با موسسه ایتالیایی فناوری دارد. دانشگاه جنوا در زمینه علوم کامپیوتر در میان دانشگاه های اروپایی، دارای رتبه عالی است و بهترین موسسه علمی در ایتالیا و رتبه   34 ام در اروپا می باشد. همچنین در زمینه ی گرافیک کامپیوتری نیز ،دانشگاه جنوا  رتبه دوم ایتالیا و رتبه 35 ام اروپا را به خود اختصاص داده است. امروزه این دانشگاه دارای 1711 کارمند و بیش از 35000 دانشجو می باشد که در 23 گروه در قالب 5 دانشکده در این دانشگاه در حال تحصیل می باشند. برطبق تحقیق انجام شده توسط آکادمی مایکروسافت، دانشگاه جنوا در میان دانشگاه های اروپایی موقعیت رتبه بالایی در حوزه ی علوم کامپیوتری دارد. 
دانشگاه جنوا ایتالیا در میان دانشگاه های اروپایی دارای رتبه عالی است و بهترین موسسه علمی در ایتالیا و رتبه ی ۳۴ در اروپا می باشد . همچنین دانشگاه جنوا در زمینه گرافیک کامپیوتری در رتبه دوم ایتالیا و رتبه ۳۵ ام اروپا را به خود اختصاص داده است. 
ساخت کتابخانه همیشه از افتخارات و چالش های معماری در تاریخ به حساب می آمده است. ساخت کتابخانه بر اساس نیاز و فرهنگ هر شهر و منطقه متفاوت و نیازمند مطالعات و تجربه بسیار می باشد که نمی توان به راحتی از کنار آن عبور کرد. 

Genoa needs a new library

در این مسابقه برای ساخت کتابخانه ای برای دانشگاه شهر جنوا باید به گذشته، فرهنگ، خصوصیات جغرافیایی آن به دقت توجه شود. جهان امروز بر بستر های آنلاین فضایی برابر را برای تمامی معماران سرتاسر جهان ایجاد کرده تا بتوانند به طور مساوی و بدون هیچ تمایزی با یدیگر به رقابت بپردازند. اطلاعات تاریخ بر گذاری به شرح زیر است و همچنین هزینه ای برای شرکت در مسابقه دریافت نمی گردد. 
 
جوایز مسابقه:
رتبه اول: 7 هزار یورورتبه دوم: 5 هزار یورورتبه سوم: 3 هزار یورو
10 لوح تقدیر به طرح های برتر
تعداد فینالیست ها: 30 نفر
تاریخ ثبت نام و ارسال آثار
شروع ثبت نام اولیه: 14 ژانویه 2019  (24 دی 1397)
پایان ثبت نام اولیه:10  ژانویه 2019  (21 بهمن 1397)
شروع ثبت نام ثانویه: 11 فوریه 2019 (22 بهمن 1397)
پایان ثبت نام ثانویه: 10 مارس 2019  (19 اسفند 1397)
شروع ثبت نام متاخر: 11 مارس 2019 (20 اسفند 1397)
آخرین مهلت ارسال آثار: 10 آپریل 2019 (21 فروردین 1398 – تا ساعت 12 بامداد به وقت کشور ایتالیا)

Genoa needs a new library
  • مرجع :archdaily
  • برچسب ها :جنوا,دانشگاه,دانشگاه جنوا,کتابخانه