# افزودن آگهی
#
#

برترین مشاوران املاک را در شهر بندر عباس از ما بخواهید

چیدمان در بهار 1398

بیایید فضای خانه خود را با فصل بهار هماهنگ کنیم و تمامی ویژگی هایی که این فصل در اختیار ما می گذارد در چیدمان و دکوراسیون خانه خود وارد کرده تا بیشتر با این فصل یکی شویم.

  • 22 اسفند 1397
  • #
  • (0)#
چیدمان در بهار 1398

خانه خود را بهاری کنیم

روز اول فروردین ماه در ایران و برخی دیگر از كشورها به عنوان روز «نوروز» شناخته شده است. ایرانیان این روز را از زمان‌های قدیم، روزی مهم در زندگی خود می‌دانستند. نوروز ایرانیان كه در آغاز فصل بهار جشن گرفته می‌شود، پیام آور نو شدگی سال و آمدن گرما و مرگ زمستان و رویش دوبارۀ طبیعت، زمان خروج انسان از عالم خمودگی و پیوستن به طبیعت و شروع به حیات اجتماعی دوباره در جامعه است.
بسیاری از مردم فصل بهار را آغاز زندگی دوباره طبیعت می دانند. در فصل بهار حیواناتی که داری خواب زمستانی هستند از خواب زمستانی بیدار شده و همچنان درختان از خواب زمسناتی هوشیار شده و رشد متو قف شده را در بهار دوباره آغاز می کنند.

Layout in the spring of 1398

با رسیدن بهار، طبیعت ردای سبز بر تن می کند. چکاوک ها، هزار دستان و قمریان، نغمه ها و سرودهای فرح بخش و تازه سرمی دهند و انسان ها را به مهرورزی، گره گشایی و هم گرایی فرا می خوانند. بهار، پیام آور عشق و رویش است و موسم سرور و آشتی و به همین خاطر است که خواستنی است و با آمدنش دل ها سرشار از سرور و جان ها معرفت می یابد.
پس بیایید فضای خانه خود را با فصل بهار هماهنگ کنیم و تمامی ویژگی هایی که این فصل در اختیار ما می گذارد در چیدمان و دکوراسیون خانه خود وارد کرده تا بیشتر با این فصل یکی شویم. 
بهار پر است از رنگهای شاد و ملایم بهاری مثل سبز ملایم، صورتی ملایم، بنفش ملایم و آبی آسمانی. بد نیست اگر بتوانیم از این رنگها در خانه خود استفاده کنیم.
رنگ آمیزی دیوارها با رنگهای بهاری برای بهاری ساختن حال و احوال خانه بسیار مناسب است اما تنها راه بهاری شدن خانه، رنگ کردن دیوارها نیست. رنگ آمیزی میتواند از طریق پرده، کوسن، گلدان، قاب و حتی ظروف مورد مصرف در خانه هم انجام شود.

Layout in the spring of 1398

برای مثال شما می توانید با تهیه کوسنهایی با رنگ سبز ملایم اتاق خود را بهاری کنید یا از گلدان و قابهایی که رنگ و طرح بهار را دارند برای تزیین خانه استفاده کنید.
 بد نیست اگر در این فصل روتختیها را هم تعویض کنید و روتختی هایی را که رنگ آنها شادتر است و به رنگهای بهاری نزدیکی بیشتری دارد انتخاب کنید.
اگر می توانید یکی از صندلیهای قدیمی خود را با پارچه صورتی رنگ روکش کنید تا ببنید همین کار کوچک چه تغییر بزرگی در خانه شما ایجاد می کند اما اگر انجام این تغییر برای شما کمی مشکل است می توانید رومیزیهایی به رنگ صورتی ملایم روی میزهای خانه خود پهن کنید.

Layout in the spring of 1398

از ترکیب چند رنگ بهاری در کنار هم نگران نباشید. مطمئن باشید ترکیب سبز، صورتی و آبی به شرط ملایم بودن میتواند بسیار زیبا باشد. 
با قرار دادن گل و شکوفه های طبیعی یا مصنوعی در گلدان هایی بلوری، منظره ای بهاری در تاقچه و کنج های خالی خانه ایجاد کنید. سلیقه شخصی شما در این کار نقش قابل توجهی دارد. در مورد پرده های سنگین و ضخیمی می گوییم که در زمستان استفاده می کردید. وقتش رسیده آن ها را با پرده های نازک و حریری عوض کنید و اجازه دهید آفتاب بهاری به داخل خانه های تان بتابد. 

Layout in the spring of 1398

اخیرا استفاده از ظروف و دکوری های مسی محبوبیت زیادی پیدا کرده و دکور خونه رو جذاب و پر زرق و برق نشون می دهد. گلدان، آباژور، میزعسلی، لوستر و دیگر دکوریجات مسی در کنار دیگر طرح های رنگی شاد یکی از روشهای مناسب دکوراسیون بهار است.
برای اینکه فضای خونه دلبازتر باشه و احساس آرامش بیشتری رو منتقل کنه بهتره تا ازچیدن لوازم غیر ضروری و اضافی خودداری کنیم. بنابراین سبک مینیمال و ساده در کنار رنگ و طرح های شاد و روشن تازگی و طراوت بهاری رو بیشتر از قبل نشون می دهد.
بد نیست اگر یک بخش کوچک خانه از بقیه قسمتها متمایز باشد. مثلا یک میز و یا صندلی با رنگ تند. اگر رنگ آمیزی میزهای قدیمی هم برای شما سخت است میتوانید از رومیزیهای بلند کمک بگیرید تا کاملا میز را بپوشاند؛ البته یک رومیزی با رنگی تند و شاد. شاید دست زدن به این کار از نظر شما کمی نگران کننده باشد اما مطمئن باشید پس از انجام، از نتیجه آن راضی خواهید بود.
Layout in the spring of 1398
  • مرجع :freshome
  • برچسب ها :بهار,فصل بهار,رنگ آمیزی,دکوراسیون