# افزودن آگهی
#
#

برترین مشاوران املاک را در شهر بندر عباس از ما بخواهید

اشتباهات در بازسازی خانه

بازسازی خانه می‌تواند آن را از مکانی مرده و بی‌روحی به خانه‌ای زیبا و شاداب و آن‌چه که مورد علاقه‌ی شماست تبدیل کند.

اشتباهات در بازسازی خانه

 اشتباهات رایج بازسازی خانه

با تغییر نیازهای خانواده و همینطور نیاز به تعمیر و نگهداری یک بنا، بازسازی و یا نوسازی اتفاق می افتد گاهی بازسازی بدون در نظر گرفتن همه نیازها و هزینه کل پروژه و  همینطور عدم برنام ریزی مناسب انجام می شود که این اشتباهات، صدمات و تلفات زیادی از نظر مالی و همینطور کیفیت کار ایجاد خواهد کرد.
بازسازی خانه می‌تواند آن را از مکانی مرده و بی‌روحی به خانه‌ای زیبا و شاداب و آن‌چه که مورد علاقه‌ی شماست تبدیل کند. اما این کار خرج و زحمت زیادی دارد، مخصوصا اگر در آن مبتدی باشید و با مرتکب شدن اشتباهات رایج به هزینه‌ و زحمتش بیافزایید.

Mistakes in home remodeling

در بازسازی خانه باید فنگ شویی را با دقت بیشتری استفاده کرد. اشتباهات بزرگ فنگ شویی زمانی اتفاق می افتند که نمی دانید چگونه جریان انرژی در خانه را تغییر می دهید. نتایج فنگ شویی بد در بازسازی خانه می تواند به شیوه های زیادی خود را نشان دهند، از پیچیده شدن رفت و آمد اعضا خانواده گرفته تا مسدود کردن گردش فراوانی در زندگی شما.
چرا بازسازی می کنید؟ چه چیزی باعث تصمیم گیری شما برای بازسازی شده است؟ آیا مطمئن هستید که می خواهید برخی قسمت های خانه خود را تغییر داده و تمایل دارید برای آن هزینه کنید؟ ارزیابی دلایل بازسازی کاری بسیار اساسی است زیرا تصمیم عجوله و نامعقول خسارات زیادی را در بردارد.
قبل از شروع مراحل کار، بودجه و فهرستی از متریال ها و مصالح و هزینه های لازم را فهرست کنید و اگر مطمئن نیستید، درمورد چگونگی هزینه ها با مشاور یا طراح  مشورت کنید و بعد از اطمینان از بودجه کافی برای کل کار، آن را آغاز نمایید. فراموش نکنید همیشه به بودجه خود پایبند بوده و با طراح و مجری که قادر است با کیفیت مناسب و بودجه شما کار کند بازسازی فضا را انجام دهید و درباره آن به قطعیت برسید.

Mistakes in home remodeling

آنچه را که برای نوسازی در ذهن شما شکل گرفته به همراه متریال های مناسب و دلخواه خود را با معمار و همینطور مجری در میان گذاشته  و درباره آنها به توافق برسید زیرا عدم هماهنگی برنامه ریزی برای طراحی دلخواه و بودجه کافی تعادل را بر هم زده و چون طراحی خلاف ذهنیات شما از آب در آمده قطعا نارضایتی ایجاد کرده و سبب آشفتگی و عدم برنامه ریزی مناسب در کار خواهد شد.
انتخاب عاقلانه معمار و مجری پروژه و مشورت با افراد مطلع برای یافتن فرد مناسب و دیدن نمونه کارهای قبلی با نحوه سازماندهی کار و هزینه ها در زمان معین بسیار ضروری است زیرا با انتخاب نامناسب وقت و هزینه زیادی بدون رسیدن به نتیجه دلخواه صرف خواهید کرد.
اگر برای بازسازی از ایده های مختص به خود با سلیقه شخصی تبعیت نمایید ممکن است بعدها برای فروش ملک خود با مشکل مواجه شوید زیرا با سلیقه عموم در تعارض بوده و به همین سبب بهتر است از به کارگیری رنگ های بسیار شاخص یا تم های بسیار شخصی پرهیز  نموده و تغییرات را متناسب  با عوامل زیباشناسی و مبانی دکوراسیون داخلی, و تناسبات فضا تغییر دهید در غیر این صورت برای فروش منزل می بایست دوباره برای بازسازی هزینه زیادی بپردازید.

Mistakes in home remodeling

ارزان‌ترین پیشنهاد همیشه به معنی بهترین پیشنهاد نیست. بهتر است قیمت پیشنهادی3 پیمانکار را بپرسید و آن‌ها را با هم مقایسه کنید. برخی از پیمانکاران برای این‌که کار را بگیرند پیشنهاد کمتری می‌دهند ولی بعد از این‌که که کار را گرفتند، یا کم کم به هزینه ها می افزایند یا از محصولات بی‌کیفیت استفاده می‌کنند و یا این‌که کمیت کار را کاهش می‌دهند. برآوردی که از پیمانکاران می‌گیرید باید شامل جزئیات باشد (از جمله قیمت دقیق کابینت‌ها، لوازم مورد نیاز، کفپوش، هزینه‌های نصب و یا اضافه کردن اتاقی جدید). هم‌چنین جزئیاتی از قبیل نحوه‌ی خارج نمودن وسایل قدیمی، هزینه‌های مربوط به صدور مجوز‌های لازم، بیمه، مزد پیمانکار، توضیح این‌که تغییر دکوراسیون چگونه و طبق چه برنامه‌ای انجام خواهد شد و نحوه‌ی ضمانت کار. اگر برآوردی که از پیمانکاران می‌گیرید شامل موارد فوق نباشد، در این صورت یا پیمانکار در انجام کار چندان دقیق نخواهد بود و یا این‌که کار شما را چندان جدی نخواهد گرفت.
اشتباهات رایج بازسازی خانه از دید فنگ شویی می گوید در صورت عدم مراقبت صحیح از یک راهروی بلند باریک ، فنگ شویی اشتباه به حساب می آید. دلیل فنگ شویی اشتباه یک راهروی باریک طولانی این است که انرژی یک راهروی طولانی ترکیبی از هجوم انرژی شاچی و در بیشتر موارد انرژی راکد (Si Chi) است.

Mistakes in home remodeling

اشتباهات رایج بازسازی خانه از دید فنگ شویی ، رنگ حالتی از یکی از پنج عنصر فنگ شویی محسوب می شود ، بنابراین انتخاب رنگ های مناسب برای نقاط خاص خانه بسیار مهم است (مگر اینکه کل خانه خود را به یک رنگ خنثی رنگ کنید). به عنوان مثال ، حضور قوی رنگ های آبی یا سیاه در بخش جنوبی خانه یا رنگ های بیش از حد نارنجی و قرمز آتشین در بخش شرقی، فنگ شویی بد است. یاد بگیرید که چگونه فنگ شویی خوبی را با رنگ ایجاد کنید و از اشتباهات رنگ فنگ شویی بد در نوسازی خانه اجتناب کنید.
همچنین از اشتباهات رایج بازسازی خانه از دید فنگ شویی به عنوان یک قاعده کلی ، راه پله در مرکز خانه فنگ شویی بد تلقی می شود و بهتر است از آن اجتناب شود. اگر به خانه ای رفتید که راه پله آن در مرکز است، می توانید از فنگ شویی برای اصلاح اوضاع استفاده کنید. با این حال ، اگر شما در حال بازسازی خانه خود هستید و در نظر دارید که یک راه پله در مرکز داشته باشید ، قطعاً به شما توصیه می کنیم از این ویژگی خودداری کنید.

Mistakes in home remodeling

برای انجام بازسازی و انجام کار در مدت زمان معین و در حیطه حریم های اعلام شده حتما نیاز به اخذ مجوز کار است زیرا در صورت عدم رعایت قوانین ممکن است مجبور به متوقف کردن کار یا دست کشیدن از آن و یا تخریب آن شوید که همه موارد گفته شده هزینه و زمان زیادی را اتلاف خواهد کرد.
سعی کنید 20 درصد بیشتر از میزان مورد نیاز کفپوش بخرید چرا که احتمال آسیب و شکستن کفپوش‌ها در حین نصب بسیار بالاست. بیشتر فروشندگان جعبه‌های باز نشده‌ی کفپوش را پس می‌گیرند پس اگر بیش از میزان خریداری کنید ضرر نخواهید کرد.
 
Mistakes in home remodeling 
  • مرجع :همشهری آنلاین
  • برچسب ها :خانه,بازسازی خانه,اشتباهات,اشتباهات رایج