# افزودن آگهی
#
#

برترین مشاوران املاک را در شهر بندر عباس از ما بخواهید

پذیرایی کوچک ما

شاید باورش سخت باشد اما تزیین دکوراسیون پذیرایی کوچک کاری به مراتب آسان تر و البته کم هزینه تر نسبت به پذیرایی بزرگ است.

  • 15 شهریور 1398
  • #
  • (0)#
پذیرایی کوچک ما

دکوراسیون داخلی پذیرایی کوچک

شاید باورش سخت باشد اما تزیین دکوراسیون پذیرایی کوچک کاری به مراتب آسان تر و البته کم هزینه تر نسبت به پذیرایی بزرگ است.
همه ما ایرانی ها به داشتن فضایی جداگانه برای پذیرایی از مهمان علاقه مندیم و دوست داریم سالن نشیمن و پذیرایی جداگانه ای در خانه خود داشته باشیم. اما گاهی اوقات کوچک و محدود بودن خانه این امکان را به ما نمی دهد. بنابراین تصمیم گرفتم در این مطلب نمونه هایی از دکواسیون پذیرایی های کوچک از بین پذیرایی های ایرانی را به شما نشان دهم تا بتوانید از آن ها در منزل خود ایده بگیرید. مهم ترین نکته ای که در مورد چیدمان پذیرایی کوچک باید توجه داشته باشید، پرهیز از شلوغی بیش از اندازه فضاست!
یکی از موثرترین راهکارها برای بزرگتر نشان دادن فضای پذیرایی، متصل کردن آن به اتاقی دیگر از خانه است. در مثال زیر مشاهده می کنید که آشپزخانه و پذیرایی کاملا به یکدیگر متصل هستند و تنها دیوار جدا کننده این دو فضا، میز اپن آشپزخانه است. قفسه و کتابخانه نیز راه خوبی برای کشاندن نگاه به سمت بالا است با این کار توجهی به کوچکی فضا نمی شود و در عوض فضا بزرگ و دلباز بنظر می آید. در نهایت دیوار و سقف سفید نیز ساده ترین راه برای ایجاد حس دلبازی در محیط است، برای اضافه کردن رنگ های شاداب می توانید اشیا و کتاب های رنگارنگ را در قفسه ها قرار بدهید.

Our small reception

یکی از سریع ترین و آسان ترین راه ها برای تغییر  دکوراسیون داخلی پذیرایی کوچک ، تغییر کوسن ها است. کوسن ها معمولا اولین مواردی هستند که افراد هنگام ورود به یک فضا متوجه آن ها می شوند و این قدرت را دارند که ظاهر فضای شما را با رنگ و طرح بیشتر پر کنند.
اگر در حال حاضر از کوسن های تک رنگ استفاده می کنید، گزینه هایی با طرح های جذاب را انتخاب کنید. همچنین می توانید با بافت های مختلف مانند حاشیه و چرم بازی کنید تا ابعاد بیشتری به طراحی خود بدهید.
برای طراحی داخلی یک پذیرایی کوچک باید در انتخاب رنگ ها دقت کافی داشته باشید زیرا انتخاب رنگ اشتباه، به راحتی می تواند فضای شما را کوچک تر از آن چیزی که هست نشان داده یا باعث دلگیر و تاریک به نظر رسیدن آن بشود. بنابراین بهتر است که رنگ های خنثی مانند خاکستری، خاکی و سفید را به عنوان رنگ اصلی فضا در نظر گرفته و در صورت نیاز به رنگ های دیگر از مبلمان، پرده ها، فرش و اکسسوری هایی مانند کوسن ها کمک بگیرید.

Our small reception

از دیگر نکات مهمی که برای داشتن یک دکوراسیون خوب در پذیرایی کوچک باید رعایت کرد، انتخاب مناسب فرش است. فرشو پ رده هر دو می توانند بر میزان نور و تاریک و روشنی فضای شما تاثیر مستقیم بگذارند. پیشنهاد ما این است که برای پرده ها از پارچه های بسیار ساده و در رنگ های روشن استفده نمایید. اما از آن طرف برای انتخاب فرش هم می توانید از طرح های ساده و هم از طرح های پر کار استفاده نمایید. مسلما انتخاب ترکیب رنگی و نقش آن به مدل و رنگ مبلمان شما بستگی خواهد داشت. در هر صورت فراموش نکنید که در دیزاین پذیرایی کوچک، هدف ما پرهیز از شلوغی و ایجاد هرج و مرج در فضاست.

Our small reception

یک روش جالب و موثر دیگر در طراحی دکوراسیون پذیرایی کوچک استفاده از ترکیب مبلمان مختلف است. یک مبل راحتی دو یا سه نفره به سبک مدرن در کنار دو عدد صندلی به سبک کلاسیک و یک میز جلو مبلی، ترکیبی است که بسیاری از پذیرایی های سرتاسر دنیا از آن استفاده می کنند. با این کار هم جلوه جذاب و جالبی از طریق ترکیب سبک های مختلف با یکدیگر ایجاد کرده اید و هم فضایی گرم و دنج برای پذیرایی و مهمانی های خودمانی شگل داده اید. همینکه زانوی مهمانان هنگام نشت و برخاست به میز برخورد نکند، طراحی شما دقیق و بجا بوده است.
شاید فکر کنید در چیدمان و دکوراسیون پذیرایی کوچک نمی شود از مبلمان و دکوراسیون رسمی استفاده کرد اما شکل زیر نشان می دهد که یک چیدمان رسمی و زیبا در فضای کوچک چه نتیجه عالی ایی در پی خواهد داشت. میز جلو مبلی شیشه ای، آینه نصب شده روی دیوار و در نهایت رنگ های روشن دیوار و فرش پهن شده زیر مبلمان همگی باعث شده اند فضای این پذیرایی از آنچه که هست زیباتر و بزرگتر بنظر رسد. اما عکس دوم رویه ای برعکس مدل اول را در پیش گرفته، استفاده از مبلمان پشت باز راحتی، فضایی خودمانی و مفرح برای پذیرایی فراهم کرده است.

Our small reception

اگر دکوراسیون پذیرایی کوچک خود شومینه ای دارید، بهتر است آنرا به نقطه کانونی دکوراسیون تبدیل کرده و مبلمان را اطراف آن بچینید. نوع آرایش می توانید مستطیلی یا مربعی اطراف شومینه اما نزدیک به آن باشد. البته بغیر از شومینه مسلما تلویزیون هم می تواند گزینه خوبی برای قرار گیری در مرکز توجه باشد. همانطور که در عکس زیر مشخص است، نیازی نیست حتما مبلمان به سمت شومینه باشد تا نقطه مرکزی خانه مشخص شود فقط کافی است چیدمان اطراف و نزدیک آن قرار بگیرد. زمانی که از شومینه استفاده نمی کنید مثلا فصل تابستان، می توانید داخل یا طراف آنرا با اشیاء دکوری شیک و زیبا تزیین کنید.
دیوارها برای تغییر طراحی قدرت زیادی دارند. اما این به این معنی نیست که شما باید کل اتاق را دوباره رنگ کنید تا تأثیر بگذارد. به راحتی می توانید دکوراسیون دیوار را تغییر دهید تا یک تغییر بزرگ ایجاد شود.

Our small reception

اگر در حال حاضر یک دیوار عکس دارید ، آن را با یک نقاشی بزرگ جایگزین کنید. یا اگر یک آینه روی دیوار قرار داده اید ، آن را با یک گالری عکس بزرگ و مدرن تعویض کنید.
طبقات وسیله های درخشانی در اتاق نشیمن تان هستند زیرا هیچ فضایی اشغال نمی کنند در حالی که وسایل مورد علاقه تان را در آن به نمایش می گذارید تا شخصیت و حساسیت شما را منعکس کنند.
در  دکوراسیون داخلی پذیرایی کوچک می توانید از طبقات کوچک استفاده کنید تا بتوانید وسایل کوچک مورد علاقه تان را به نمایش بگذارید و به ظاهر فضای خود تغییری بدهید و یا می توانید مجموعه ای از طبقات را در گوشه اتاق قرار دهید تا یک مجموعه منسجم از دکور مورد علاقه خود را به نمایش بگذارید.

Our small reception

بسیاری از مردم از توانایی گیاهان برای ایجاد تأثیرات عالی غافل می شوند ، اما گیاهان هرگز در اضافه کردن روح و نشاط به طراحی شکست نمی خورند. به علاوه ، این یکی از معدود گزینه های دکوری مطابق با هر نوع زیبایی شناسی هستند.
یکی از جنبه های جالب این ایده در دکوراسیون داخلی پذیرایی کوچک این است که روش های بسیاری برای طرح دادن به گیاهان وجود دارد. مینیمالیست ها فقط چند گیاه را بطور ماهرانه بر روی میز می چینند و یا آن ها را بالای پنجره آویزان می کنند در حالی که کسانی که بیشتر به اصول زیبایی شناسی پایبند هستند می توانند گیاهان زیادی به فضا اضافه کنند.
 
Our small reception
  • مرجع :freshome
  • برچسب ها :پذیرایی,پذیرایی کوچک,دکوراسیون,دکوراسیون داخلی