# افزودن آگهی
#
#

برترین مشاوران املاک را در شهر بندر عباس از ما بخواهید

سمپاشی آخرین راه حل

سمپاشی هم اثر موقتی دارد و باید طی دوره‌‌ای تمدید شود تا در بازه‌‌های زمانی تقریبا از شر حشرات خلاص شویم.

  • 11 مهر 1398
  • #
  • (0)#
سمپاشی آخرین راه حل

راهنمای سمپاشی خانگی

یکی از عواملی که انسان‌ها را به ساخت سرپناه مناسب تشویق کرد، خلاصی از دست حیوانات موجود در طبیعت بوده است. می‌توان گفت تا حد زیادی هم موفق شده است ولی هنوز راه مناسبی برای جلوگیری از ورود حیوانات و حشرات موذی به محل زندگی خود پیدا نکرده است.
مورچه‌، سوسک‌، عنکبوت، موش، ساس، کک، شپش، پشه، مگس و حیواناتی از این دست هنوز می‌توانند به راحتی وارد محیط زندگی‌‌مان شوند و ما را آزار بدهند. یکی از راهکارهایی که تاکنون پیشنهاد شده است و نتیجه خوبی هم دارد، سمپاشی است. البته سمپاشی هم اثر موقتی دارد و باید طی دوره‌‌ای تمدید شود تا در بازه‌‌های زمانی تقریبا از شر حشرات خلاص شویم.
در حال حاضر یکی از اصلی‌ترین اقدامات در مبارزه با حشرات و جانوران موذی، استفاده از سموم شیمیایی است. ضمن اینکه افرادی هم هستند که خودشان از عطاری‌ها اقدام به خرید سم می‌کنند و بدون در نظر گرفتن دوز مصرفی و یا پیروی از دستورالعمل‌های اشتباه، از آن استفاده می‌کنند و با این کار علاوه بر آسیب رساندن به سلامت افراد خانه، حشرات هدف را نسبت به این گونه سموم مقاوم می‌کنند.

Spraying the last solution

گاهی ریختن این سم‌ها در چاه‌های فاضلاب موجب بیماری و نابودی میکروارگانیسم‌های موجود در چاه می‌شود و به محیط‌زیست آسیب می‌رساند. بسیاری از سم‌های موجود در عطاری‌ها و سم‌فروشی‌های غیر‌معتبر، سموم گیاهی درجه پایین و محتوی مواد دکلره است که می تواند تا 40 سال در محل باقی بماند و از خانواده د.د.ت محسوب می‌شود که بسیار خطرناک است.
بعد از تماس با گروه سمپاشی و حضور آن‌ها در محل مورد نظر، ابتدا نوع حشره یا حیوان مزاحم مشخص می‌شود. سپس محل ورود حیوان موذی به داخل محل کشف می‌شود. سرویس‌‌های بهداشتی، سینک‌ ظرفشوی، زیرتخت، مبلمان، ورودی به تراس یا حیاط، همگی از جمله جاهایی هستند که امکان حضور و تخم‌‌گذاری حشره در آن ها وجود دارد. بعد از آن راهکارهایی برای بستن مسیر ورود عنوان می‌شود و در آخر نوع سم برای سمپاشی نسبت به نوع حشره انتخاب می‌شود و کار سمپاشی انجام می‌شود.
در رابطه با جمع کردن وسایلی که در خانه دارید؛ کافی است وسایل را از دیوارها فاصله بدهید و بهتر است روی وسایل را بپوشایند تا در معرض سموم شیمیایی نباشند.
 و تمام مواد خوراکی و غذایی را در بسته‌‌های محکم و مناسب قراردهید تا به سم آلوده نشوند.

Spraying the last solution

قبل از سمپاشی برخی از حشرات مانند ساس، لازم است همه‌ی وسایل شسته شود و قفسه‌ها پاک شوند. 
اگر در منزل خود حیوانات خانگی دارید، آنها را از محل سمپاشی خارج کنید.
در صورت که فکر می‌کنید شدت سمپاشی زیاد است و یا در آپارتمان‌ها قسمت‌هایی مانند حیاط و راه‌پله باید سمپاشی شوند، برای جلوگیری از مزاحمت برای آن ها بهتر است قبل از سمپاشی مطلع‌شان کنید.

Spraying the last solution

ابتدا باید چند ساعت محل را ترک کنید. بعد از بازگشت تمام درها و پنجره‌‌ها را باز کنید. سپس رختخواب‌‌ها را هوا دهید و در فضای آزاد قرار دهید. سطوح را تمیز کنید و با استفاده از جارو برقی با مکش بالا تمام قسمت‌‌های محل را جارو کنید. حتما در انتها پاکت جارو برقی را دور بیاندازید.
بسته به نوع سمی که در سمپاشی استفاده شده است، باید بین 6 تا 48 ساعت از محل سمپاشی دور باشید و حتی الامکان تا دو روز در آن نخوابید. در این مورد کارشناسان سم‌پاشی نکات لازم را به شما خواهند گفت.
با توجه به نوع سم و حجم سمپاشی انجام شده با توجه به توصیه‌های متخصص سم‌پاشی، بهتر است مدتی بعد از سمپاشی همه‌ی قسمت‌های خانه از جمله: کف اتاق‌ها، قفسه‌ها، میز و صندلی، کابینت‌ها و... را  تمیز کنید تا اثری از سم و اجساد حشرات در خانه باقی نماند. در این رابطه با متخصصان سم پاشی مشورت بگیرید چرا که بعضی از سموم باید تا چند روز باقی بمانند در نتیجه به شما توصیه می‌کنند که تا چند روز خانه را تمیز نکنید و یا فقط قسمتهای مشخصی را تمیز کنید.

Spraying the last solution

مراقب باشید کودکانتان در محل‌هایی که هنوز اثری از سموم وجود دارد حضور پیدا نکنند و به وسایل آلوده به سم دست نزنند چرا که سموم شیمیایی تا وقتی کاملا خشک نشده‌اند احتمال مسمومیت وجود دارد.
پس از سمپاشی برای جابه‌جایی برخی از وسایل خانه تمیز کردن سطوح از دستکش استفاده کنید.
قسمت‌هایی از ساختمان که قبل از سمپاشی محل تجمع حشرات بودند را چک کنید تا از نبود آنها و از بین رفتنشان مطمئن شوید. و در صورت مشاهده حشرات با کارشناسان سمپاشی تماس بگیرید.
مهم‌ترین مزیت سمپاشی ساختمان، سرعت اثرگذاری این نوع دفع حشرات و آفات است. در نتیجه شما با استفاده از سمپاشی ساختمان خود مطمئن می‌شوید که دیگر اثری از حشرات نخواهد بود. البته لازم است از استاندارد بودن سم مورد استفاده از شرکت سمپاشی مطمئن شوید.
ممکن است برای از بین بردن حشرات موذی در ساختمان پیشنهاداتی مانند مواد گیاهی و یا مواد شیمیایی کم خطرتر و یا تله‌گذاری توصیه شود، ولی اگر تعداد حشراتی که در ساختمان وجود دارد زیاد باشد احتمال تاثیر گذاری این نوع مبارزه با حشرات کمتر شده و مجبور به استفاده از سمپاشی هستید.
Spraying the last solution