# افزودن آگهی
#
#

برترین مشاوران املاک را در شهر بندر عباس از ما بخواهید

بیابان دیروز موزه فردا

موزه ملی قطر جزء پروژه های شاخص شهر دوحه می باشد که توسط معمار مشهور فرانسوی، ژان نوول طراحی شده است.

  • 17 فروردین 1398
  • #
  • (0)#
بیابان دیروز موزه فردا

موزه ملی قطر 

موزه ملی قطر جزء پروژه های شاخص شهر دوحه می باشد که توسط معمار مشهور فرانسوی، ژان نوول طراحی شده است. تصاویر جدیدی که از مراحل پایان ساخت این موزه منتشر شده بیانگر یک فرم مفهومی پیوسته از یک مجموعه ای عظیم می باشد. طبق برنامه این مجموعه زیبا در دسامبر 2018 افتتاح می گردد. 
کانسپت معماری برای موزه با تأثیرپذیری از رز صحرا (Desert rose) طراحی شده و بیانگر ارتباط غنی و قدرتمند بین معماری موزه معاصر و اشیاء درون موزه است. فرم سیال پروژه به دنبال راهی برای گفتگوی بصری بین چشم مراجعه کنند گان با کالبد بنا می باشد. موزه ملی قطر به دنبال بازنویسی نقش موسسات فرهنگی و انتقال بازدیدکنندگان به چنین مراکزی است.

The Desert Museum

بنای این موزه را که قرار است راوی داستان قطر و مردمش باشد. عکاس این ساختمان ایوان بان است که تصاویر جدیدی از موزه ملی قطر، یک موسسه بزرگ جدید که در حال ساخت در دوحه است، گرفته است. طراحی معمار فرانسوی ژان نوول، شکل ساختمان از کویر کوه الهام گرفته شده است و اشیای تاریخی و تأثیرات معاصر را ترکیب می کند و گفتگو را درمورد تاثیر تغییرات سریع باز می کند. موزه می خواهد صدای خود را به میراث قذافی، در حالی که جشن آینده آن را به نمایان بگذارد. 
موزه ملی قطر متعهد به حفظ dhows، کشتی های سنتی قطری است  آنها بوسیله این کشتی ها تجارت، مروارید و ماهیگیری را فعال کردند. فراتر از فضای گالری، موزه طراحی شده توسط ژان نول نیز شامل: سالن دیدنی ۲۲۰ صندلی، دو فروشگاه خرده فروشی، دو رستوران و یک کافه، یک انجمن غذای اختصاصی، حفظ سنت های آشپزی، مرکز تحقیقات و آزمایشگاه ها، و پارک پر شده گیاهان بومی است. 

The Desert Museum

این موزه بر اساس کاخ اصلی شیخ عبدالله بن جاسم آل تسینی، یکی از شاخص ترین نشانه های قطر و ساختمان است که به عنوان یک بنای تاریخی زندگی در قطر، ساخته شده است. این کاخ دارای اهمیت تاریخی منحصر به فرد برای دولت قندهار است و اخیرا به طور کامل بازسازی شده است. این کاخ به عنوان یک نمایشگاه مرکزی در موزه ملی زمانی که آن را در اواخر سال ۲۰۱۸ باز خواهد شد. 
طرح معماری بنای ژان نوول، منعکس کننده جغرافیای قطر و یادآور تاریخ و فرهنگ مردم این کشور است.بنای این موزه 52 هزار متر مربع است و تا کنون 434 میلیون دلار هزینه راه اندازی آن شده است. 
این موزه در برگیرنده کاخ تاریخی شیخ «عبدالله بن جاسم آل ثانی» پسر بنیانگذار قطر امروزی است. در مرکز نمایشگاه های دائمی موزه ملی قطر، آرشیوی دیجیتال از هزاران تصویر، ویدئو و اسناد از قطر و کشورهای دیگر، در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می گیرد. یازده نگارخانه این موزه، سه فصل «آغاز، زندگی در قطر و ساخت کشور» را به معرض نمایش می گذارد. قطر همچنین صاحب یکی از مهمترین موزه‌های هنر اسلامی است که در سال 2008 میلادی افتتاح شده است.

The Desert Museum
 
  • مرجع :archdaily
  • برچسب ها :موزه,قطر,موزه ملی قطر,دوحه