# افزودن آگهی
#
#

برترین مشاوران املاک را در شهر بندر عباس از ما بخواهید

بهترین میز ناهار خوری

قطعا اندازه و اشکال مختلفی از میزهای ناهارخوری وجود دارند اما کدامیک از آنها برای شما مناسب خواهد بود؟

  • 23 مرداد 1398
  • #
  • (0)#
بهترین میز ناهار خوری

انتخاب میز ناهار خوری

قطعا اندازه و اشکال مختلفی از میزهای ناهارخوری وجود دارند اما کدامیک از آنها برای شما مناسب خواهد بود؟ طبیعتا این که میز شما چه شکلی داشته باشد اهمیت زیادی دارد اما باید به این نکته هم توجه داشته باشید که انتخاب شما باید با فضای موجود نیز متناسب باشد.میز ناهارخوری
فرقی نمی کند برای این کار چقدر می خواهید هزینه کنید؛ این ست ناهارخوری چه گران چه ارزان قرار است برای شما کاربردی بوده و از لحاظ زیبایی و راحتی نیز نیاز شما را تأمین کند.
اگر می خواهید میز و صندلی داشته باشید که در جشن ها و مهمانی ها یا با وجود داشتن بچه های کوچک و بازیگوش در خانه مدت زیادی برای شما دوام بیاورد، میزهای چوبی (چوب طبیعی مثل گردو، افرا، بلوط و ...) بهترین گزینه هستند. چوب های کامپوزیت مانند چوب های چندلا و ام دی اف مقاوم و مقرون به صرفه هستند اما به محکمی چوب های طبیعی نیستند.

The best dining table

میزهای گرد برای فضاهای کوچک تر بسیار مناسب هستند. چیدمان صندلی ها در گرداگرد آن ها راحت تر است و می توانند حتی صندلی های بیشتری را در مواقع ضروری جای دهند. در صورتی که میزهای مستطیلی به دلیلی پایه ها و اضلاع شان از این انعطاف پذیری برخوردار نیستند.
میزهای شیشه ای همیشه محبوب بوده اند زیرا با انواع سبک های دکوراسیون هماهنگی دارند. سطح براق آن ها برای فضاهایی که نیاز دارند بزرگ تر و روشن تر به نظر برسند به خوبی عمل می کند. شیشه هایی که امروزه در سطح این میزها به کار می رود مقاوم به ضربه و خراش بوده و امن هستند. ضمن اینکه می توانید شیشه ها را در انواع رنگ ها انتخاب کنید.

The best dining table

 میزهای شیشه ای همیشه محبوب بوده اند زیرا با انواع سبک های دکوراسیون هماهنگی دارند. اگر می خواهید جذابیت چوب و شیشه را در کنار هم داشته باشید می توانید بر روی سطح میز ناهارخوری چوبی خود، یک صفحه شیشه ای نیز داشته باشید که هم چوب میز را از آسیب حفظ می کند و هم برق خاصی به فضا می بخشد.
اگر می خواهید میز ناهارخوری شما در دکوراسیون منزل تان بدرخشد، پیشنهاد گروه مبلمان ست های ناهارخوری سفید رنگ و کلاسیک است. رنگ سفید همیشه جذاب بوده و دارای قدرت زیادی به خصوص در یک فضای کلاسیک امروزی است. شاید تصور کنید انتخاب خوبی از لحاظ تمیزی نباشد ولی اگر جنسی انتخاب کنید که مرغوب بوده و به راحتی تمیز شود، از تصمیم خود پشیمان نخواهید شد.

The best dining table

اگر در خانه اجاره ای زندگی می کنید، میز و صندلی انتخاب کنید که جا به جایی آن آسان باشد. میزهای چند تکه که قطعات آن ها قابل باز شدن است، بهترین گزینه هستند. ضمنا بهتر است سبکی و سنگینی آن ها را نیز در نظر بگیرید و جنس هایی انتخاب کنید که حمل آن ها آسان باشد.
صندلی ها نیز از اهمیت زیادی برخوردارند. درست است که در هنگام میل غذا زمان کوتاهی را روی این صندلی ها می نشینید اما همین زمان کوتاه از اهمیت زیادی برخوردار است و شما باید از راحتی کافی در هنگام میل غذا برخوردار باشید. صندلی های مبلی علاوه بر تأمین راحتی شما، در مواقعی که مهمان دارید می توانند به عنوان مبل اضافی در فضای نشیمن به کار روند.

The best dining table

یک میز ناهارخوری باید از ارتفاعی مناسب با مشخصات فیزیکی شما برخوردار باشد. به‌طور معمول افراد در پشت میزی که ارتفاع آن تا زیر قفسه سینه باشد، احساس راحتی بیشتری می‌کنند. نشستن در پشت میزهای با ارتفاع زیاد موجب می‌شود دست‌ها در زاویه نامناسب نسبت به بدن قرار گیرند و تسلط شما بر ظرف غذا کم شود. در نتیجه دائماً در حال کشمکش برای زودتر تمام کردن غذا هستید، بدون آنکه از خوردن غذای خود لذت کافی را ببرید. در مقابل صرف غذا بر روی میزهایی با ارتفاع کم شما را مجبور می‌کند تا با خم شدن بیش از حد، بر بشقاب خود مسلط شوید. با این وصف چندان عجیب نیست که راحتی را به‌عنوان نخستین معیار انتخاب یک میز ناهارخوری معرفی کنیم.

The best dining table

افزون بر ارتفاع میز، نرمی تکیه‌گاه یا پشتی صندلی‌ها نیز از ویژگی‌هایی است که می‌تواند شما را به خرید یک ست میز و صندلی تشویق کند. هرچند در بازار میزهای فراوانی وجود دارند که از صندلی‌های چوبی یا فایبرگلاس و بدون پشتی و نشیمن برخوردارند، اما نشستن طولانی مدت بر روی این صندلی‌ها به‌خصوص برای افراد سنگین‌وزن، چندان راحت به نظر نمی‌رسد. به یاد داشته باشید که فضای نشیمن صندلی‌ها از 50 سانتیمتر کمتر نباشد، چرا که نشستن بر روی صندلی‌های کم‌عرض به‌سختی ممکن است. همچنین به خاطر داشته باشید که ارتفاع زیاد میز را با افزایش ارتفاع صندلی جبران نکنید.

The best dining table

 بلند بودن پایه‌ها موجب جدا شدن پای افراد از زمین و آویزان ماندن آنها می‌شود که در طولانی مدت دردهای زانو و مفاصل را به همراه خواهد داشت. در مجموع می‌توان گفت راحتی یک میز نسبت مستقیم با هضم بهتر غذا و سلامت شما خواهد داشت. هرقدر که در پشت یک میز ناهارخوری بیشتر احساس راحتی کنید و مدت‌زمان زیادتری برای غذا خوردن صرف نمایید، هضم غذا بهتر انجام شده و آسیب کمتری به دستگاه گوارشی می‌رسد.
میز ناهارخوری باید با توجه به طراحی و دکوراسیون داخلی منزل، انتخاب شود. میزهایی که از چوب راش ساخته می‌شوند گاهی با یک رویه شیشه‌ای همراه‌اند که موجب افزایش وزن و ظرافت محصول می‌گردد. این میزهای ناهارخوری معمولاً در دکوراسیون‌های مدرن و مینیمال استفاده می‌شوند. میزهای چوبی و معرق و کنده‌کاری‌شده نیز در بازار از محبوبیت بالایی برخوردارند
 
The best dining table
  • مرجع :freshome
  • برچسب ها :میز,انتخاب,میز ناهار خوری,میز و صندلی