# افزودن آگهی
#
#

برترین مشاوران املاک را در شهر بندر عباس از ما بخواهید

آینه و رموز درون آن

آینه ها نه تنها در زیبا سازی فضای داخلی منازل نقش بسزایی دارند بلکه موارد کاربردی زیادی نیز برای آن وجود دارد

  • 7 مرداد 1398
  • #
  • (0)#
آینه و رموز درون آن

آینه در دکوراسیون 

یکی از ایده های خلاقانه ای که میتوان در خانه به کار برد و بدون داشتن کمترین هزینه فضای خانه را بزرگتر کرد استفاده از آینه است. استفاده از آینه در منازل لوکس از گذشته ها تا به امروز متداول بوده است اگرچه آینه به شکل کاربردی و با انواع طرحها و قابها در منزل استفاده می شود , ولی افرادی که به دنبال داشتن فضاهایی متفاوت هستند , از آینه به عنوان یک عنصر دکوراتیو در فضا سازیها استفاده می کنند .
استفاده از آینه در خانه ها و فضاهای کوچک باعث می شود تا فضا بزرگتر به نظر آید و تلالو نور در آینه فضا را روشن تر نماید . همچنین از آینه به عنوان عنصری انرژی بخش در فضا یاد می شود و در فنگ شویی نیز آینه را نمادی از آب می دانند که به فضا آرامش , گستردگی , تازگی و آرامش می بخشد.

The mirror and mystery within it

آینه ها نه تنها در زیبا سازی فضای داخلی منازل نقش بسزایی دارند بلکه موارد کاربردی زیادی نیز برای آن وجود دارد که از جمله مهمترین آنها می توان به خود آرایی اشاره نمود. در عین حال باید به این نکته توجه داشت که استفاده مناسب از آینه در آرامش و بهبود حالات روانی افرادی که در آن محیط زندگی می کنند نیز نقش موثری را بازی می کند.تلفیق نور و آینه می تواند حس متفاوتی را در فضای شما ایجاد کند و با کمترین هزینه تغییری شگرف در منزل شما بوجود آورد .
استفاده از آینه در دکوراسیون منزل امروزه بنوعی کار هنری تبدیل شده است زیرا آینه ها می توانند فضای دکور را بسیار خاص نشان داده و حسابی کلاس کار را بالا ببرند. آینه های تمام قد، آینه های گرد، دایره ای، آینه های بیش از اندازه بزرگ و هر مدل دیگری امروزه تبدیل به عنصری مهم در طراحی داخلی شده اند تا جایی که بعنوان نقطه کانونی نیز در دکوراسیون بکار می روند. آینه ها ساده هستند اما سادگی آینه باعث نمی شود نحوه قرار دادن صحیح آن در دکوراسیون داخلی نیز ساده و  پیش پا افتاده باشد. در حقیقت خیلی ها مرتکب این اشتباه شده و آینه یا آینه های خود را خیلی بد قرار می دهند.

The mirror and mystery within it

استفاده از آینه های بزرگ و دراز در اتاق های کوچک منزل یک ایده بسیار عالی است، زیرا با این کار می توانید فضا را بزرگ تر از آنچه که هست نشان بدهید. عموما آینه ها بعنوان وسیله ای برای بازتاب نور و باز نشان دادن فضا مورد استفاده قرار می گیرند بنابراین در کنار زیبایی، چندین کار مفید را هم انجام می دهند. با استفاده از آینه در دکوراسیون به راحتی می توانید دکورهای ساده را پیشرفته و لوکس نشان دهید بدون اینکه هزینه زیادی کرده باشید.
اگر با مفهوم نکته کانونی آشنایی داشته باشید یکی از بهترین روش ها برای بکار بردن آینه در کوراسیون داخلی همین روش است. وقتی به اتاقی وارد می شوید، اولین چیزی که به چشم تان می خورد همان نقطه کانونی اتاق است. این نقطه می تواند یک دکوری جذاب و لوکس باشد یا یک دیوار خالی و بدون استفاده. در نتیجه با شناسایی این نقطه می توانید یک آینه با طراحی شیک و لوکس را در آن قرار داده و باقی مبلمان اتاق را براساس همین نقطه کانونی بچینید.
نحوه صحیح استفاده از آینه در دکوراسیون فقط به سه عامل بستگی دارد، اندازه آینه، شکل و استایل طراحی آینه باید قبل از انتخاب و خرید مشخص شوند. برای اینکه دکوراسیون را ساده و مدرن نشان دهید بهترین کار لم دادن آینه به دیوار یا گذاشتن آن کنار یک وسیله بروی زمین است. البته می توانید از آینه های تمام قد ایستاده نیز استفاده کنید که در همه جا به راحتی می ایستند. خوشبختانه آینه های تمام قد نیز مدل های بسیار متنوعی دارند. بغیر از مدل های مستطیلی، آینه های دایره ای تمام قد هم موجود هستند که برای دکوراسیون سنتی و کلاسیک کاربرد دارند.

The mirror and mystery within it

راهرو و راه پله هم می تواند مانند ورودی از مزایای آینه بهره مند شود و چه راهرو بزرگ و چه کوچک باشد، قابل استفاده است. تنها نوع قرارگیری آینه که باید از آن اجتناب کنید، نصب آن روبروی راه پله است. حتما می پرسید چرا؟ راه پله در فنگ شویی چالش برانگیز است و فرقی نمی کند در کدام قسمت خانه وجود داشته باشد. قرار دادن آینه با انعکاس تصویر راه پله فقط انرژی ناپایدار و مغشوش راه پله را دو برابر می کند.
با وجود آنکه نصب یک آینه بزرگ در هر فضایی جذاب بوده و باعث زیبایی، روشنایی و حس فضایی می شود، اگر دو آینه را به گونه ای قرار دهید که روبروی هم قرار گرفته و تصویر یکدیگر را انعکاس دهند، در واقع یک چالش فنگ شویی خلق کرده اید. این نوع خاص از قرارگیری آینه ها انرژی دائمی و قوی به وجود می آورد که درست شبیه به حرکات فعالانه ولی بی نظم است، این نوع انرژی ها در واقع برای اصول آینه در فنگ شویی مناسب نیستند.

The mirror and mystery within it

اتاق نشیمن شما می تواند از داشتن تعداد زیادی آینه بهره ببرد و حتی انتخاب آینه های بزرگ هم هوشمندانه است. با استفاده از آینه ها می توانید ظاهری شبیه به دیوارهای گالری به وجود آورید که خیره کننده بوده و از نظر فنگ شویی نیز مناسب است. فقط مطمئن شوید که آینه بزرگ در مکان درستی قرار گرفته باشد، ارتفاع آن به اندازه ای باشد که به عنوان آینه واقعی برای دیدن خودتان درونش مورد استفاده قرار نگیرد، بلکه فقط انعکاسی از نور را داشته باشد، توجه داشته باشید انتخاب آینه در فنگ شویی اتاق نشیمن بسیار مهم است.

The mirror and mystery within it

همیشه به یاد داشته باشید که هنگام استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی نباید زیاده روی کنید چرا که خیلی سریع از آن چیری که می خواستید فاصله خواهید گرفت. در مکان هایی که نیاز چندانی به آینه ندارند مانند آشپزخانه یا اتاق خواب، اشتباهات خیلی راحت تر رخ می دهند. ابتدا باید تمام جوانب را بررسی کرده و سپس از اینه ها استفاده کنید. در برخی جاها دیده شده که دیوار بین کابینت و پشت ظرفشویی را با آینه تزیین می کنند در صورتی که قطرات آب به آینه صدمه می زند و باید مدام تمیز شده و تعمیر شوند. همچنین در مورد اتاق خواب نباید آینه را مستقیما روبروی تخت خواب قرار بدهید مگر اینکه صبح ها از دیدن چهره بهم ریخته خود لذت ببرید!
برخی جاهای خانه نیاز بیشتری به یک آینه دارند و باید در الویت قرار بگیرند. مکان هایی مانند راهروی ورودی، یا یک راهروی باریک که به اتاق های خانه می رود، همینطور دیوار کنار راه پله نیز مناسب است. قرار دادن آینه در این مکان ها به بزرگ تر نشان داده شدن فضا کمک بسیاری می کند. البته در هر فضایی می توانید از آینه هایی با اندازه های متفاوت و طرح های متفاوت استفاده کنید. مثلا برای اتاق نشیمن و پذیرایی آینه های بزرگ تاثیری همانند یک تابلوی نقاشی هنری بزرگ دارند.
 
The mirror and mystery within it
  • مرجع :freshome
  • برچسب ها :آینه,دکوراسیون,فضا,آینه ها